Okolica

Plaża w Słajszewie

Jedna z najpiękniejszych polskich plaż oddalona jest od naszych domków o około 4 km. Przez około 1,5km spaceruje się przez piękny sosnowy las.

Po niespełna godzinnym spacerze oczom ukazuje się niesamowity widok. Na plażę polecamy wybrać się rowerem.

We wsi dostępna jest wypożyczalnia jednośladów, a w sezonie kursują meleksy. 

Wydmy Lubiatowskie

W odległości około 20km od nas (można dojechać rowerem lub samochodem) znajduje się niesamowite miejsce- Wydmy Lubiatowskie.

Poprowadzona jest tam ścieżka, oznakowana drogowskazami, umożliwiającymi dopasowanie długości trasy do swoich potrzeb i możliwości.

Po drodze znajdują się wiaty, które zachęcają do odpoczynku. Warto wziąć ze sobą posiłek i zrobić sobie przerwę w sosnowym lesie.

Latarnia morska Stilo

Około 8km (jakieś pół godziny jazdy rowerem) dzieli nas od latarni morskiej Stilo. Jest to propozycja atrakcji raczej poza sezonem wakacyjnym, z uwagi na sporą ilość turystów. Trasa z latarni do morza przebiega przez ruiny dawnego nautofonu, czyli buczka mgłowego, który pochodzi z lat 50. XX wieku. Droga od latarni do plaży to niecały 1km.

Słowiński Park Narodowy

35 min drogi autem od naszych domków znajduje się Słowiński Park Narodowy.

Jest to wycieczka na co najmniej kilka godzin. Proponujemy wybrać się na nią albo poza sezonem, albo z samego rana w sezonie.

Na terenie parku znajdują się (największe w Europie) pasma ruchomych wydm.

Najwyższy szczyt, liczący ponad 40m, czyli Łącka Góra ze swojego wierzchołka prezentuje niesamowity widok na jezioro Łebsko i na morze.

Trasy Rowerowe

Okolice Słajszewa są rajem dla amatorów wycieczek rowerowych. Przez lasy i wzdłuż morza biegną ścieżki i szlak rowerowy Euro Velo 10. Cały szlak biegnie dookoła basenu morza Bałtyckiego i liczy 8539 km (część polska: 588 km).

Można wybrać znakowane trasy rowerowe z różnymi stopniami trudności.

Zaplanuj swój urlop
już dziś!

pl_PLPL